Van’da Açılan Hc. Firdevs Türkmenoğlu Cami Halkın Büyük Beğenisini Topladı

Van'da eşsiz mimarisi ve Osmanlı, Selçuklu motifleri ile Van'ın en güzel camilerinden biri olan Hacı Firdevs Türkmenoğlu Cami açıldı. Kadir Gecesinde açılan cami halkın büyük beğenisini topladı. Camiyi yaptıran Türkmenoğlu ailesine dualar eden ve teşekkür eden mahalle sakinleri camiyi çok beğendiklerini ifade ettiler.

0
195
hacı firdevs türkmenoğlu cami

Van’da Terzioğlu caddesi üzerinde yapılan Hacı Firdevs Türkmenoğlu Cami yapımına 2013 yılında başlandı. Geçtiğimiz Kadir Gecesinde açılışı yapılan Hc. Firdevs Türkmenoğlu Cami özellikle eski osmanlı mimarisi ile halkın ilgisini ve beğenisini kazandı.

Van Eski Ak Parti milletvekili Kayhan Türkmenoğlu ve aynı zaman da Van’ın en köklü iş adamlarından biri olan Kayhan Türkmenoğlu vefat eden annesi Firdevs Türkmenoğlu hayrına bu eşsiz mimariye sahip camiyi yaptırdı. Üç kardeş olan Türkmenoğlu ailesi; Kadri, Kayhan ve Yener Türkmenoğlu annelerinin hayrına yaptırdıkları camiyi Osmanlı mimarisine özgün yaptırmaya çalıştılar.

Cami yaklaşık 650 metrekare ve 1200 kişilik. Caminin içinde herhangi bir kolon bulunmaması caminin daha ferah ve daha geniş göstermesini sağlamış. Caminin her yerinde Osmanlı motiflerinin bulunması camiye ayrı bir hava ve güzel bir görünüm katmış.

Mahalle sakinleri Türkmenoğlu ailesine teşekkür edip her gün dua ettiklerini belirttiler.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz