Van’da Açılan Hc. Firdevs Türkmenoğlu Cami Halkın Büyük Beğenisini Topladı

Van’da Terzioğlu caddesi üzerinde yapılan Hacı Firdevs Türkmenoğlu Cami yapımına 2013 yılında başlandı. Geçtiğimiz Kadir Gecesinde açılışı yapılan Hc. Firdevs Türkmenoğlu Cami özellikle eski osmanlı mimarisi ile halkın ilgisini ve beğenisini kazandı.

Van Eski Ak Parti milletvekili Kayhan Türkmenoğlu ve aynı zaman da Van’ın en köklü iş adamlarından biri olan Kayhan Türkmenoğlu vefat eden annesi Firdevs Türkmenoğlu hayrına bu eşsiz mimariye sahip camiyi yaptırdı. Üç kardeş olan Türkmenoğlu ailesi; Kadri, Kayhan ve Yener Türkmenoğlu annelerinin hayrına yaptırdıkları camiyi Osmanlı mimarisine özgün yaptırmaya çalıştılar.

Cami yaklaşık 650 metrekare ve 1200 kişilik. Caminin içinde herhangi bir kolon bulunmaması caminin daha ferah ve daha geniş göstermesini sağlamış. Caminin her yerinde Osmanlı motiflerinin bulunması camiye ayrı bir hava ve güzel bir görünüm katmış.

Mahalle sakinleri Türkmenoğlu ailesine teşekkür edip her gün dua ettiklerini belirttiler.

Furkan OTACI

Furkan OTACI

İnternet ve yazılıma olan merakım küçük yaşlardan beri vardır. Bu merakım sayesinde sürekli kendimi geliştiriyorum. Yazılım ve web dünyasına küçük projeler kazandırdım. Bir öğrenciyim ve ponpey.com da yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir