Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir

Saç ektikten sonra saç ekimi yan etkileri oluşabilir. Saç ekimi ne kolay görünüyor ama sıkıntıları ameliyattan sonra başlıyor. Ponpey Medya olarak saç ektikten sonra yaşanan en çok yan etkileri sizler için derleyip topladık.

Saçların İncelmesi

Saç ekimi operasyonu bittikten sonra 3-4 hafta sonra ekim yapılan saçlarınızın yavaş yavaş inceldiğini görebilirsiniz. Ve bu konu hakkında endişelenebilirsiniz. Ama merak etmeyin bu ameliyat sonrası normal bir durumdur. Ve saçınızın normal kalınlığı birkaç ay içerisinde geri gelir.

Kanama

Saç ekimi ameliyatının bir yan etkisi de bazı kanamalar içerebilir. Alana baskı yapmak genellikle kanamayı durduracaktır. Nadir durumlarda, kanama durmaz, bu nedenle cerrahın yaraları kapatmak için fazladan dikiş yapması gerekebilir.

Ağrı

Saç ekimi bittikten sonra ağrı ve sancı çekmeniz normaldir. Bu ağrılardan kutulmak içinde doktorunuzun yazdığı ağrı kesicileri kullanmaktır.

Kaşıntı

Saç ekimi ameliyatından etkilenen bölgelerde kaşıntı oluşması olağandışı değildir. Yine de, birkaç günden fazla sürmemelidir. Her gün saçınızı yıkamak için şampuan kullanmak bu sorunun azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Şişme

Saç ekimi ameliyatı geçirmiş olanların hemen hepsi alın ve göz çevresinde şişme yaşadı. Bu sadece birkaç gün sürüyor.

Uyuşma

Saç nakli ameliyatının bir diğer yaygın yan etkisi de uyuşukluk. Hastalar genellikle cerrahiden sonra birkaç hafta boyunca duyu hissizliği yaşar. Bu uyuşukluk geçicidir.

Hıçkırık

Saç nakli ameliyatının bir diğer yaygın yan etkisi de uyuşukluk. Hastalar genellikle cerrahiden sonra birkaç hafta boyunca duygu hissizlik bildirir. Bu sadece geçicidir.

Enfeksiyonlar

Nadir olmakla birlikte, enfeksiyonlar saç ekimi cerrahisinde de görülebilir . Daha sık olmamasının bir sebebi, enfeksiyonların başlamasını önlemek için öncesi ve sonrası antibiyotik verildiğidir – bu nedenle bu yan etki hakkında fazla endişelenme.

İlginizi Çekebilir:   Sedef Hastalığı Nedir

Skarlasma

Saç nakli ameliyatından sonra keloid yara izi varsa, muhtemelen genetik olarak buna sahip olma eğilimindendir. Çok seyrek olarak, hastalar sırtların şeklini alan yara izine sahiptir.

Furkan OTACI

Furkan OTACI

İnternet ve yazılıma olan merakım küçük yaşlardan beri vardır. Bu merakım sayesinde sürekli kendimi geliştiriyorum. Yazılım ve web dünyasına küçük projeler kazandırdım. Bir öğrenciyim ve ponpey.com da yazarım.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir” için bir yorum

  • Temmuz 26, 2017 tarihinde, saat 1:31 pm
    Permalink

    Sırf bu şaç ekiminin yan etkilerinden dolayı saç ektirmeye korkuyorum. Bu ne be bir sürü yan etkisi varmış

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir