Ultimate magazine theme for WordPress.

Portakal Kabuğunu Atmadan Önce İki Defa Düşünün

0
Portakal kabuğunu saklayın. Az sonra portakal kabuğu ile yapabileceğiniz püf noktalar işinize çok yarayabilir. Portakal kabuğu ile yapılabilecek püf noktalar.

Bulaşık Makinesinin İçine Portakal Kabuğu Koyun

temiz koku

İki üç dilim portakal kabuğunu, bulaşık makinesinin çatal bıçak bölümüne koyun. Portakal kabukları bulaşık makinesinin hem hoş kokmasını sağlar hem de makinedeki kireçlenmeyi bir nebzede olsa azaltır.

Oda Kokusu Yapın

portakal kabuğu oda kokusu

Potakal kabuğunun kokusu çok güzeldir. Portakal kabukları ile neden doğal oda parfümü kullanmak istemiyorsunuz? Kabukları özellikle de evin girişine koyarsanız evinize çok hoş bir koku yayılacaktır.

Cildinizi Besleyin

portakal kabuğu ve cilt bakımı

Kışın cildimiz kurur. Ve doğal olmayan yöntemler, krem gibi kozmetik ürünlerle bu cild kuruluğunu gidermeye çalışırız. Bu gibi sorunların doğal yöntemleri varken neden kimyasal maddeleri kullanalım ki? Portakalın içerisinde potasyum, protein, B ve E gibi vitaminler var. Ve bu vitaminler cilt kuruluğuna iyi geliyor. Portakal kabuklarını cildinize sürün. Veya kabukları cildinizde 15-20 dakika bekletin. Bunu kış boyunca yapın. Sonuçlar sizleri de şaşırtacaktır.

Portakal Kabuklarını Pasta Ve Kurabiyeler de Kullanın

portakal kabuklu kek

Portakal kabuğunun sarı kısmını bir rende yardımıyla rendeleyin. Pasta ve keklerinizde bu kabuğu kullanın. Kek ve pastalarını daha lezzetli olacaktır.

Salatalarınızı Tatlandırın

portakal kabuklu salata

Portakalın kabuğundaki en dış kısmı yani turuncu kısmı soyun. Ve bir robot yardımı ile bunu ufalayın. Bu turuncu kısmı salatalarınıza koyun. Lezzeti sizleri şaşırtacaktır.

Reçel Yapın

portakal kabuğu reçeli

Portakal kabuklarını atmak yerine bunlardan reçel yapabilirsiniz. Tadı oldukça lezzetlidir.

İlginizi Çekebilir:   Limon İle Yapabilecekleriniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.