Paranız Olsa Bile Asla Gidemeyeceğiniz Yerler? Bölüm #1

Ziyaret etmeyi çok istediğiniz dünyadaki tüm harika yerleri düşünün. Egzotik adalar; Hareketli ve büyük başkentler; Dünyanın en güzel sanat eserlerini elinde tutan müzeler ve galeriler. Onlara seyahat edecek zamanınız ve paranız olduğu sürece hepsi size açıktır.

Ancak onları ziyaret edemediğinizi düşünüyor musunuz? Var olan bir merakı bilmek, ancak gidip görememek mümkün değil mi? Aslında girmesi imkânsız olan dünyada birkaç yer var. Bazıları istisnasız olarak sonsuza kadar herkese kapalıdır. Bazıları ise yalnızca bir elin parmaklarına güvenebileceğiniz insanlara açıktır ve yakın gelecekte de bu şekilde kalacaktır. Bazılarının ise de var olduğu kabul edilmiyor, onları çevreleyen derin bir gizlilik var.

Ponpey olarak bu listemizde sizlere dünyanın en iyi korunan yerlerini ve paranız olsa bile gidemeyeceğiniz yerleri listeledik.

Listemiz tamamen gerçek bilgilerden oluşmaktadır. Herhangi yalan yanlış bir bilgi yoktur.

Vakit kaybetmeden sizler için araştırdığımız bu gizemli yerlere göz atmaya başlıyalım.


 

Poveglia Adası (İtalya)

Bu ada çok eskilerden hastalar için yapılan bir karantina bölgesidir. 1576 yılında İtalya da hızla yayılan veba hastalığından dolayı yüz binlerce insan hayatını kaybetti. İtalya’nın neredeyse 3’te 1’i bu hastalığa yakalanmıştı. Bu hastalığa çare bulamayan devlet büyükleri veba hastalığı belirtisi olan tüm İtalyanları bu ada da karantinaya almışlardır. Bu ada da resmen ölüme terk edilen insanların hepsi ölmüştür. Poveglia adasında yaklaşık 160.000 (yüz altmış bin) insan yaşamını yitirmiştir.

1992 yılında ise poveglia adasına deliler hastahanesi inşa ediliyor. Ve bir italyan efsanesine göre;

Efsaneye göre hastanede görevli olan doktorun kendi deneylerine göre değişik işkenceler ile onca insanı öldürüyor. Söylentilere göre bu hastanede hastalar üzerine lobotomi gibi türlü türlü deneyler uygulayan doktor adada bulunan çan kulesinde bu hastalara işkence yaparmış. Yıllarca bu uygulamaları yaptıktan sonra, doktor vebalıların ve hastaların hayatletlerini görmeye başlamış. ve bir gün bu çan kulesinden hayaletler tarafından atılmış. ama onu öldüren şey çan kulesinden düşmek değil, düştükten sonra topraktan çıkan sis tarafından boğulmasıymış. Zaten cesedi bulunduğunda yanık içerisindeymiş.

Ve adaya girişler yasaktır.

İlginizi Çekebilir:   Dünya'nın En Tehlikeli Ve Şaşırtıcı 7 Ulaşım Yolu

Lascaux Mağarası (Fransa)

Fransa da olan bu mağaranın içinde çok eski resimler mevcut. Bu resimler yaklaşık olarak 17.300 yıl önce yaşamış olan insanlar tarafından çizilmiştir. 1963’e kadar turistler tarafından ziyaret edilen lascaux mağarası 1963’ten sonra insanların resimlere zarar vermesinden dolayı hakla kapatıldı. Bu mağaraya sadece tarih uzmanlarının girişi yasak değil. Haftada sadece bir uzman içeriye alınıyor ve bu uzmanların içeride maksimum kalma süresi ise 20 dakikadır.

Makalemizin bir sonraki bölümü hazır olduğunda bölüm makalenin altında paylaşılacaktır.

Furkan OTACI

Furkan OTACI

İnternet ve yazılıma olan merakım küçük yaşlardan beri vardır. Bu merakım sayesinde sürekli kendimi geliştiriyorum. Yazılım ve web dünyasına küçük projeler kazandırdım. Bir öğrenciyim ve ponpey.com da yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir