Ultimate magazine theme for WordPress.

Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadığınız 11 İnanılmaz Hayvan

0

Doğa Ana her zaman sürprizlerle doludur. Gezegenimizde kaç tane inanılmaz ve farklı yaratık yaşadığına inanmak zor! Bugün, Ponpey‘de, muhtemelen daha önce hiç duymadığınız 11 adet nadir hayvana bakmanız önerilir. Bu güzel dünyanın çeşitliliği, asla bizi şaşırtmaz!

Dünyamızın ne kadar da güzel yaratıldığını kimse inkar edemez. Dünyamızı da çirkinleştiren ve yaşanılamaz bir yere getiren de insanlardır. Garanti veriyorum bu hayvanları daha önce hiç görmediniz. İlk defa ponpey aracılığıyla bu hayvanlarla tanışacaksınız.

The Ili Pika

Bu şirin ve son derece nadir görülen hayvan, “sihirli tavşan” olarak da bilinir. İli Pika, son yirmi yılda ilk kez fotoğraflandı. Çin’in Tian Shan Dağları’nda ilk defa keşfedildi.

The Pinocchio frog (Pinokyo Kurbağa)

Bu yaratık da ‘Spike-Nosed Tree Frog’ adıyla bilinir. Bu pinokyo kurbağa bir dişiyi çekmeye çalışırken veya tehlike hissettiğinde, uzatılmış, Pinokyo benzeri burnu yukarı bakar.

The snub-nosed monkey (Gagalı Maymun)

Dünyanın en nadir primat, 2010 yılında Kuzey Burma’da (Myanmar) keşfedilmiştir. Burnunun olağandışı şekli yüzünden, maymun yağmur yağdığı zaman hapşırıyor.

The pink handfish (Pembe El Balığı)

Birkaç yıl önce bilim adamları, elle benzeri yüzgeçleriyle 14 tür balık keşfetti. Şu anda dokuzu yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Pembe el balığı da yok olma tehlikesi altındadır.

Honduran white bats (Beyaz Yarasalar)

Orta Amerika’dan gelen bu beyaz yarasalar, oldukça küçük beyaz olan bu yarasalar fellowlar Heliconia yapraklarının bir çadırında yaşıyor, meyve yiyor ve sadece 4.7 cm uzunluğunda büyüyebiliyorlar.

The Grimpoteuthis (Deniz Fii)

Bu dev yaratık adeta denizde yüzen bir fili andırıyor. Başı bir fili, bedeni ise bir ahtapota benzeyen bu hayvan dikkatleri üzerinde topluyor.

Salp

Salp adı verilen bu hayvanlar, suyu şeffaf cisimlerinden pompalayarak suda CO2 yemeyen planktonik tunikatlardır. Muhtemelen onlara teşekkür etmeliyiz, çünkü sudaki ve havadaki karbon seviyelerini de düşürürler.

The pink-eyed Caedicia (Pembe Gözlü Çekirge)

Çarpıcı, pembe fasulye benzeri gözleri olan bu çekirge, Pasifik yaylalarında Muller Range dağlarında yaşıyor.

The Cherax Pulcher (Renkli Yengeç)

Bu fevkalade güzel, renkli yengeç geçen sene Endonezya’da keşfedildi.

The Albino Chinese softshell turtle (Yumuşak Kabuklu Çin Kambulnbağa)

Bu küçük kaplumbağalar, uzun boynu ve tüp benzeri burun deliklerini, bu uzun boyunlarını suda nefes almak için kullanıyorlar.

The Nendo tube-nosed (Nendo Yarasa)

Olağanüstü nazik gözleri ve tüp benzeri burun delikleri olan bu sevimli yarasa 2009’da Papua Yeni Gine ormanlarında keşfedildi. Star Wars filmlerinden Jedi Master ile olan benzerliğinden dolayı ” Yoda sopası ” olarak internet fenomeni haline geldi.

The Amazon river dolphin (Amazon Nehir Yunusu)

Pembe nehir yunusları olarak da bilinen genç Amazon nehir yunusları açık gri renklidir ancak bazıları yaşlandıkça pembe renk alırlar. Bu yunuslar dostça ya da kolayca eğitilmemiş olduğundan insanlar bu yunusu avlamaktan çekinirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.