Sağlık

Kulak Ağrısına Neden Olan Etkenler Nelerdir?

kulak ağrısı
Furkan OTACI

Kulak ağrısı diş ağrısından sonra en acılı ağrılardan bir tanesidir. Peki kulak ağrısı neden olur. Kulak ağrısına ne neden olur?

Kulak ağrısına neden olan bir çok etmen vardır. Gelin bu etmenlere birlikte bir göz atalım.

Enfeksiyon

Kulak ağrısına neden olan faktörlerden birisi enfeksiyondur. Orta kulakta meydana gelen enfeksiyonlar ciddi kulak ağrılarına neden olabilir.

Alerji Durumu

Bireyin çeşitli bazı maddelere alerjisi olabiliyor. Ve bazı alerjiler direk kulağı ilgilendirebiliyor.

Kulak Zarı Hasarları

Kulak zarının yırtılması ve zarar görmesi durumundaki ağrı çok acılı bir ağrıdır. Özellikle kulak temizleme çubukları sebebiyle kulak zarı hasarları son derece fazladır.

Barotramva

Su altına inildikçe basınç artar. Ne kadar derinlere inerseniz basınç o kadar artacaktır. Ve barotramva denilen  bu kulak hastalığı kulağa basınç uygular. Uzun süre su ve basınç altında  kalma durumunda kulağa ciddi hasarlar verilebilir.

Kulak Ağrısı Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Kulak önemli bir duyu organımızdır. Burada herhangi bir tıbbi olmayan öneri paylaşmam doğru olmaz. Kulağınız ciddi manada ağrıyorsa bir KBB polikliniğine gidip görünmelisiniz. Her işi uzmanına bırakmalıyız. Geçmiş olsun…

İlginizi Çekebilir:   Araba Klimalarının Tehlikeleri

Yazar hakkında

Furkan OTACI

Furkan OTACI

İnternet ve yazılıma olan merakım küçük yaşlardan beri vardır. Bu merakım sayesinde sürekli kendimi geliştiriyorum. Yazılım ve web dünyasına küçük projeler kazandırdım. Bir öğrenciyim ve ponpey.com da yazarım.

Yorum Yap