Fast Food Çalışanlarının Sizlere Asla Söyleyemeceği 12 Şey

Fast food yeni çabuk yiyecekler günümüde gittikçe malesef artmaktadır. İnsanlar fast food yüzünden hastalıklar ile boğuşmakta ve obazite ile mücedele etmek zorunda kalıyorlar.

Ponpey olarak, fast food restorantlarının insanları daha çok işyerlerine çekerek yaptıkları 12 püf noktayı sizlerlen paylaşıyoruz. Bunları duyduktan sonra ticaret zekasının ne kadar da dehşet bir şey olduğunu sizlerde göreceksiniz.

1. Her ürünün tadı aynıdır.

Fast food (hızlı yiyecek) zincirleri, insanların en çok neyi sevdiğini bilir, bu nedenle tüm besinlerin aynı temel tadı verdiğini belirtelim. Bu şekilde, müşterilerinin isteklerini hemen karşılayabiliyorlar.

2. Burger anında pişirilir.

En büyük fast food zincirlerinde, en büyük burger bile en geç 30 saniye içinde hazırlanır. Bunun nedeni mi? Mutfağa alınmadan önce donmuşlar.dır.

3. Yiyecekleri hızlı bir şekilde yenilecek şekilde tasarlanmıştır.

Bir fast food restoranda, ortalama 12 kez çiğneme işleminden sonra bir parça yiyecek yutarsınız. Ama normal hayatta normal bir yiyeceği en az 15 defa çiğneriz. Yani bu demek oluyor ki ne kadar gıdaları az çiğnersek yemeklerden o kadar çok zevk ve lezzet alıyoruz.

4. Renk şeması iştahınızı artırmak için tasarlanmıştır.

Kırmızı ve sarı renk şemaları, bir sebeple hızlı yiyecek zincirleri tarafından kullanılır. Mükemmel birleşiyorlar ve bilinçaltında, bir lokma yemek istiyorlar. Buna bazen “ketçap ve hardal teorisi” denir.

5. Asıl hedef, sizi daha fazla satmaktır.

 

Fast food çalışanlarının ikna kabiliyetleri çok fazladır. Diyelim siz hamburger almaya gittiniz ve sadece hamburger alacaksınız ama fast food çalışanı sizlere başka yiyeceklerde öneriri. Ve %85 önerilen ürünü alırsınız. Bu da o anki açlık durumunuzdan kaynaklanır. Siz açken beyin her şey aldırabilir size 🙂

6. Standart bir kola büyük bir koladır.

Daha fazla miktarda içeceğin satılmasının basit bir yolu boyutlarını / hacmini artırmaktır. İnsanlar içgüdüsel olarak orta boy içecekler tercih ediyorlar, ancak bu nedenle “standart” içecekler aslında büyük olanları içeriyor. Üstelik hangi boyutu istediğinizi belirtmezseniz, en büyük seçeneğiniz her zaman size sağlanacaktır.

İlginizi Çekebilir:   Paranız Olsa Bile Asla Gidemeyeceğiniz Yerler? Bölüm #1

7. Izgara et bir yanılmadır.

Fast food lokantalarda yenen Burgerler önceden büyük fabrikalarda hazırlanır ve daha sonra donar. Bu ızgara etinin sizlere daha taze ve sanki ızgarada yapılmış gibi göstermeleri için yapay dumanlar eklenir.

8. Salatalar her zaman en sağlıklı seçenek değildir.

Birçok fast food zinciri salataları “sağlıklı” bir seçenek olarak sunuyor. Fakat onları sık sık yapmak için kullandıkları katkılar nedeniyle, böyle bir yemek seçimi, en yüksek kalorili içeriğe sahip olana dönüşebilir. Bu arada, salata soslarına giren şeyler çalışanlar için bile bir gizem olmaya devam ediyor.

9. Kahve seni teşvik etmez.

Bazı zincirler, kahveler için kağıt olanlardan daha çok strafor bardak sağlarlar. Bu, sıcak koşullarda birlikte karıştırıldığında, sinir sisteminde bir etki yaratabilir, depresyona neden olur ve konsantrasyonu düşüren bir kimyasal içerir.

10. Yumurta sadece yumurta değildir.

Bazen fast food zincirlerinde kahvaltı öğünde bir madde olarak bulunan yumurta, hem gerçek yumurta hem de bir “üstün yumurta karışımı” içeriyor: gliserin, dimetil polisiloksan (silikon biçimi) ve gıda katkı maddesi E552 karışımı. Kendi yumurtalarını evde pişirmen daha iyi.

11. Kolan aslında o kadarda iyi olmayabilir.

Bazı insanlar dükkanlarda aldığınız gerçek şeyden daha lezzetli McDonald’s gibi yerlerde karbonatlı içecekleri bulurlar. Aslında aynıdır, ancak fast food zincirleri konsantre suyu ve suyu sıklıkla servis öncesi tesislerinde bir araya getirerek onları “daha taze” hale getirir.

12. Çabuk fast food tüketiniz.

Fast food lokantalarında servis edilen çoğu yemek hazırlandıktan sonra çok kısa sürede yenilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, patates kızartması yalnızca 5 dakika taze kalır ve bundan sonra zevklerini kaybetmeye başlarlar. Burger’inizle eve geldiğinizde tadı iyi olmayacaktır.

Furkan OTACI

Furkan OTACI

İnternet ve yazılıma olan merakım küçük yaşlardan beri vardır. Bu merakım sayesinde sürekli kendimi geliştiriyorum. Yazılım ve web dünyasına küçük projeler kazandırdım. Bir öğrenciyim ve ponpey.com da yazarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir