Ultimate magazine theme for WordPress.

Evin içerisinde çamaşır kurutmak zararlı mıdır?

0

Evin içerisinde çamaşır kurutmak zararlı mıdır?
Toki konutlarının artışı nedeniyle çoğu toki konutlarında maalesef ki balkon bulunmuyor. Balkon bulunmamasından dolayı çamaşırlar evin içerisinde kurutuluyor.

Yalnızca toki konutları değil, aynı zamanda soğuk kış aylarında annelerimiz özellikle çamaşırları evin içerisinde kurutuyorlar. Peki ev içerisinde çamaşır kurutmak zararlı mıdır?

Evet evde çamaşır kurutmak zararlıdır.

Peki evde çamaşır kurutmanın zararları nelerdir?

Çamaşırları evin içerisinde kurutmak zararlıdır ve birçok hastalığa yakalanmaya sebebiyet verebilir. Bu hastalıklardan biride karaciğer hastalıklarıdır. Evde çamaşırları kurutunca oda aşırı derece nemli oluyor. Bu da karaciğere zararlı bir durumdur.

Astım hastaları olan bireyler bundan çok etkileniyor. Evde astım hastası birey var ise kesinlikle evde çamaşır kurutmayın. Tabi ki de ev de çamaşır kurutmanın zararları bunlar ile sınırlı değil.

Çamaşır deterjanları alerji yapabilir. Evin içerisinde kurutulan çamaşırların içerisindeki deterjanlar havaya karışıyor. Ve solunum yoluyla bizler bunları vücudumuza alıyoruz. Deterjanın içerisindeki kimyasal maddeler kaşıntı, öksürük, mide bulantısı gibi yan etkilere ve alerjik durumlara yol açabiliyor.

Evde 0-8 yaş arası çocuklar için evin içerisinde çamaşır kurutmayı şiddetle tavsiye etmiyoruz. Bu yaş aralığındaki çocuklar gelişim dönemindedir. Çocukların bağışıklık sistemine zarar verebilir ve bazı hastalıklara yakalanmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Çamaşırlarınızı klasik yöntem ile kurutun. Yani açık havada kurutun. Bu balkon olabilir, dışarısı olabilir hatta pencerede olabilir. Yeter evin içerisinde çamaşır kurutmak gibi bir hata yapmayın. Sağlığınız ve çocuklarınızın sağlığı için dediklerimizi dikkate alın.

İlginizi Çekebilir:   Evde Uygulayabileceğiniz 6 Farklı Diş Beyazlatma Yöntemi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.