Ultimate magazine theme for WordPress.

En Çılgın Guinness Rekorları

0

İnsanoğlu sınırları zorlamayı ve bu sınırları aşmayı seven bir canlıdır. Sürekli macera peşinden koşan insanlar çok farklı rekorlara imza atıyorlar. Ponpey medya olarak guinness rekorlar kitabına bir göz gezdirdik. Ve bizlere ilginç, çılgın gelen rekorları bir liste halinde sizlere sunmak istedik.

En çılgın guinness rekorları;

#1 En dövmeli kadın

En dövmeli kadın, vücudunun yüzde 93’ünü mürekkep sanatı ile kaplayan Isobel Varley’dir.

#2 Su altında en derin bisiklet sürüşü

En derin su altı bisiklet sürüşü 66.5 (214 fit, 10 inç) metrede yapılmıştır. Ve 21 Temmuz 2008’de, Santa Margherita Ligure’de “Vittorio Innocent” tarafından gerçekleştirildi.

#3 Dünyadaki en uzun boylu köpek

Gibson, dünyanın en uzun köpeği idi. Zeminden omuza 107.18 cm ölçülerek 2.19 metreye kadar çıktı. Kemik kanseriyle savaşan uzun boylu Kaliforniya köpeği 12 Ağustos 2009’da öldü.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı tarafından dünyadaki en uzun kalem olarak adlandırılan Kaliforniya köpeği Gibson, kemik kanseri ile savaştıktan sonra öldü.

#4 Dünyanın en uzun adamı

Türk erkeği olan Sultan Kösen tam tamına 2.46 metredir.

27 yaşındaki Türk Sultan Kösen, dünyanın en yüksek (uzun boylu) erkeği ve bu halinden “gururlu ve mutlu” olduğunu söylüyor.

#5 ​​En en büyük pasta dövüşü

Dünyanın en büyük pasta dövüşü 17 Eylül 2009 da New york’ ta yapılmıştır.

#6 Dünyanın en büyük göz küresine sahip kadını

ABD’li Kim Goodman, göz bebeklerini göz yuvalarının 11 milimetre (0.43 inç) ötesine çıkıntı yaparak açabiliyor. Gözleri, 13 Haziran 1998’de Los Angeles’ da düzenlenen “Guinness World Records: Prime time” adlı amerikan televizyon programında ölçüldü.

#7 Dünyanın en büyük canavar kamyonu

En büyük canavar kamyonu Bigfoot 5, 3 metrelik (10 ayak) lastikli 4,7 metre uzunluğunda tekerleklere sahip. Yaklaşık boyu 5,3 metredir. Bu dev canavar arabanın ağırlığı ise 17,2 tondur. Louis, Mo., Bob Chandler tarafından yapılan bu dev araba artık St. Louis’de park edilmiş halde durmaktadır. Ara da sırada yerel şovlarda sergilenmektedir.

#8 Dünyanın En Ağır Elması

Resimde gördüğünüz adam (Hirosaki City) Japonyo’da yaşıyor. Çiftliği olan Hirosaki City, çiftliğinde elma yetiştiriciliği yapıyor. 24 Ekim 2005′ dünyanın en ağır elması olarak guinness rekorlar kitabına girdi. Elmanın net ağırlığı 1.849 kilogram’dır.

İlginizi Çekebilir:   Paranız Olsa Bile Asla Gidemeyeceğiniz Yerler? Bölüm #1

#9 İki balon arasında denge de kalma

İngiltere’de ise bu sefer çok farklı ve cesaret istenilen bir rekor gerçekleştirildi. Üstelik bu rekoru gerçekleştiren adam ise tam 50 yaşında bu rekoru gerçekleştirdi. Mike Howard 1 Eylül 2004’te İngiltere semalarında 6522 metre yüksekliğe iki adet balonla çıktı. Ve balonların üzerine bir kiriş koyarak bu kirişin üzerinde yürüdü. Video kayıtlarını internette bulabilirsiniz.

#10 En uzak yere gözünden süt fırlatma rekoru

Yine ilginç bir rekor ve yine bir Türk. Bu rekor yine bir Türk tarafından yapılmıştır. İlker Yılmaz adlı bir vatandaşımız 1 Eylül 2004 tarihinde İstanbul Armada otelde yaptığı bir rekorla adından söz ettirdi. İlker Yılmaz gözünden 279,5 santimetre uzaklıkta bir bardağa süt fırlatmıştır.

#11 Dünyanın en kıllı adamı

Resimde gördüğünüz adam dünyada yüzünde en fazla kıla sahip adamdır. Yüzünün %98 kalın kıllarla kaplıdır. Ve guinness rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.

#12 Ticari olarak satılan dünyanın en büyük hamburgeri

Resimde gördüğünüz hamburger dünyada satılan en büyük hamburger ünvanına sahip. 74,75 kilogram ağırlığında olan bu hamburger yaklaşık olarak 400 dolar bir fiyatla satılıyor.

#13 En ağır arabayı en uzak yere taşıma rekoru

Rev. Kevin adlı bir adam bir televizyon programında canlı olarak 57243 kilogram ağırlığında olan bir itfaiye aracını yaklaşık 30 metre sürüklüyerek rekorlar kitabına girmeyi başardı. Rekor henüz kırılmış değil.

#14 Göz çukuru ile çekilmiş en ağır yük rekoru

Bir ilginç rekor daha. 25 Nisan 2009’da İtalya’nın Milano kentinde bir adam göz çukuru ile 411,65 kilogram ağırlığında yük taşımış. 

#15 Dünyanın en uzun köpek kulakları

Resimde gördüğünüz bu köpek kulakları sayesinde guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı. Bu köpeğin kulak uzunluğu 34,9 cm’dir

#16 Kafa ile yumurta kırma rekoru

Ashrita Furman Aralık 10, 2008 tarihinde, kafası ile 1 dakika da tam tamına 80 yumurta kırabilmiş. Valla helal olsun

#17 En uzun sakal

Kanada Sarwan Singh’in sakalı, 11 Kasım 2008 tarihi itibariyle, ölçüldüğünde 2,33 metredi. Ve bu sakalı ile dünyanın en uzun sakalına sahip adam unvanını kazandı.

#18 Bisiklet sürme rekoru

Resimdeki adam 24 saat boyunca bisikletten hiç inmeden bisiklet sürme rekoru gerçekleştirdi. 24 sattte hiç dinlenmeden 890,2 km yol gitti.

İlginizi Çekebilir:   Dünya'nın En Tehlikeli Ve Şaşırtıcı 7 Ulaşım Yolu
bisiklet

#19 En hızlı çim biçme makinesi

Resimde gördüğünüz bir ferrari değil 🙂 Sadece bir çim biçme makinesi. Evet yanlış okumadınız ABD’ de bir adam bir çim biçme makinesini biraz geliştirerek saatte 100 km’ye kadar hıza çıkan bir ferrari yarattı. 18 kasım 2008’de de rekorlar kitabına en hızlı çim biçme makinesi olarak girdi.

çim biçme

#20 Dünyanın en büyük salyangozu

Bilinen en büyük salyangoz Afrika’da keşfedildi. Kuyruk sokumundan başına kadar net boyu 39,3 cm’dir. Kabuk ağırlığı ise 900 gramdır.

en büyük salyangoz

#21 Dünyanın en küçük zırhlı aracı

Gördüğünüz bu zırhlı araç dünyanın en küçük zırhlı aracı ünvanına sahip. Howe ve Howe Technologies tarafından imal edilen bu zırhlı araç genişlik ve uzunluğu yaklaşık 1 metredir.

en küçük zırhlı araç

#22 En büyük noel baba katılma toplantısı

Noel Babaların en büyük toplama Aralık 9, 2007 tarihinde Derry City, Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık, içinde Guildhall Meydanı’nda 13.000 katılımcı tarafından sağlandı.

noel baba toplanma rekoru

#23 Kaykay Hız Rekoru

Brezilya’da yaşayan genç 20 Ekim 2007 tarihinde kaykay hız rekorunu kırdı. Kendi kaykayıyla saatte 113 km hıza ulaştı. Ve motor yardımıyla falan değil. Kendi ayak kaslarıyla yaptı bu başarıyı.

en hızlı kaykay rekoru

#24 Kayığa binme rekoru

Hindistan’dan bir rekor daha geldi. Hindistan da yaygın ulaşım araçlarından olan yılan teknesine binme rekoru kırıldı. Bu yılan teknesine 143 kişi bindi.

tekne rekoru kırıldı

#25 En yaşlı masa tenisçi kadın

Resimde gördüğünüz bu kadın tam tamına 97 yaşında. Ve bu yaşıyla 25 Mayıs 2008 tarihinde XIV Dünya Veteranlar Masa Tenisi Şampiyonası’nda Avustralya’yı temsil etti. Bunun sonucunda rekorlar kitabına girmeyi başardı.

masa tenisi oynayan en yaşlı kadın

#26 Dünyanın en uzun kayak sırası

İlgin bir rekor daha. 13 Eylül 2008 de gerçekleştirilen bu rekor da kayakçılar 534 metre uzunluğunda sıra olarak kayak yaptılar. Bu rekor için etkinliğe 1043 kayakçı katıldı.

dünyanın en uzun kayak sırası

#27 Tek tekerlek üzerinde hız rekoru kıran motorcu

Resimden de anlaşılacağı üzere bu arkadaş 11 Temmuz 2008 de tek tekerlek üzerinde hız rekoru kırdı. Bu genç arkadaş tek tekerlek üzerinde 173,81 km/h hız ile rekor kırdı.

İlginizi Çekebilir:   Geleceğin Teknolojileri

tek teker ile hızlanma rekoru kırdı

#28 Tebeşir ile kaldırıma resim çizme rekoru

Bu rekor ise hem sanat hem de yetenek dolu bir rekor. Rekor Kaliforniya da kırıldı. Kaliforniya okullarından toplanan resim konusunda başarılı öğrenciler 27 Mayıs ve 7 Haziran 2008 tarihleri ​​arasında Çocuk Tebeşir Sanat Projesi kapsamında tebeşir ile çizilen en büyük resim rekorunu kırdılar. Bu rekoru gerçekleştiren çocuk sayısı ise 5678’dir.

tebeşir ile resim çizme rekoru

#29 Çıplak bir vücut ile karda kalma rekoru

Hollandalı Wim Hof 23 Ocak 2009’da zorlu bir rekora imza attı. Wim 1 saat 42 dakika çıplak halde karın altında kalarak karın altında en uzun süre kalma rekorunu kırdı.

çıplak halde kar altında kalma rekoru

#30 Saat koleksiyon rekoru

ABD’li Jack Schoff 17 Haziran 2008 tarihinde farklı bir rekora imza attı. Jack topladığı saat koleksiyonlarıyla guinness rekorlar kitabıne girdi. Jack’in toplamda 1.094 farklı antika saati var.

antika saat toplama rekoru

#31 Dünyanın en esnek cildine sahip adamı

Resimde ki bu adam farklı bir doku hastalığına yakalanmış. Bu hastalık yüzünden cildi oldukça fazla esneyen adam rekorlar kitabına da girmiş. Bu adamın derisi 15,8 cm kadar esneyebiliyor.

derisi esnek adam

#32 Üst üste tişört giyme rekoru

Belçika dan ilginç bir rekor daha. Belçikalı Jef Van tişört giyerek rekor kırdı. Jef üst üste 227 adet tişört giyerek guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı.

tişötr giyme rekoru

#33 Dünyanın en uzun tırnaklarına sahip çiftler

Bu iki çiftin toplam tırnak uzunlukları 28 metreyi geçiyor. Ve guinness rekorlar kitabına girmeyi de unutmamışlar.

 uzun tırnak rekoru

#34 En büyük işsizlik “Rahatsız Etmeyin”

İsviçre Jean-François Vernetti 1985 yılından bu yana dünya çapında 189 ülkeden 8888 farklı ‘Rahatsız etmeyin’ otel işaretleri toplamıştır.

otellerden rahatsız etmeyin yazısı topladı

#35 Tava bükme rekoru

Resimdeki adam 30 cm genişliğinde ve 17.46 cm kalınlığındaki tavayı çıplak elleriyle bükerek rekor kırdı.

tava bükme rekoru

#36 Dünyanın en ağır limonu

Dünyanın en ağır limonu 8 Ocak 2003 tarihinde 5,265 kilogram olarak tartıldı. Kfar Zeitim, İsrail’de yaptığı çiftlikte Aharon Shemoel tarafından yetiştirildi.

dünyanın en ağır limonu

Sizler için guinnes rekorlar kitabın da en farklı en sıradışı ve en ilginç dünya rekorlarını listeledik. Umarım epey bir genel kültür bilgisi edinmişsinizdir.

Ha bu arada unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.