Dünya’nın En Tehlikeli Ve Şaşırtıcı 7 Ulaşım Yolu

Ulaşım çağımızda her ne kadar çok basit bir şey olarak görülüyor.Mesela bir yerde bir işimiz çıktığında hemen arabayla,uçakla,gemiyle ya da trenle o işimizi halletmek için bir yerden başka bir yere gideriz ve işimizi halleder ve geri döneriz.Bu işi yapmak bize pek zaman kaybettirmez ama düşünsenize ya hiç bunlar olmasaydı saatlerce, günlerce veya haftalarca seyahat etmek zorunda kalırdık ve bu da insanları baya rahatsız ederdi.Ama neyse ki teknoloji gelişmesi insanların işlerine zamanında yetişme ve işlerini daha çabuk halletmesi sağlıyor. Bir de Dünya’nın bazı ülkelerinde ulaşım için yapılan hava,kara,deniz veya demir yollarının nerede yapıldığı bizleri bazen şaşırtıyor. PONPEY olarak bugün sizlere bu ulaşım yollarına bir kaç örnek göstereceğiz.

               Ekvador’dan Bir Demir Yolu

İnsanlar arasında Şeytan Burnu olarak da bilinen bu demir yolunun yapıldığı yer gerçekten de görüldüğü gibi tam bir korku yolunu andırıyor.Önceden turistlerin trenin çatısında seyahat etmesine izin verilirdi ama artık izin verilmiyor.

Pamban Demiryolu Köprüsü, Hindistan

Hindistan’da bulunan Pamban Demiryolu deniz yolunu sevenlerin tercih edebileceği türden bir yol.1964’te köprünün belli bir bölümü denizden esen şiddetli rüzgarlardan dolayı zarar görmüştür.

 

            Guoliang Tüneli, Çin

 Sürücülerin ve insanların içinden geçerken son derece dikkatli olmaları gereken bu son derece korkutucu manzaraya sahip olan tünel aynı adı taşıyan Guoliang köyüne gidiyor.

Maeklong Demiryolu,Tayland

Bir pazarın ortasından geçen Maeklong Demiryolu’na ilk baktığımızda sakin bir şekilde ürünlerini veya eşyalarını satan satıcıların arasında geçen bir tren gibi gözüküyor ama trenin yaklaşık 15 km hızla geldiğini gören ve trenin sesini duyan satıcılar trenin eşyalarına veya ürünlerine zarar vermesin diye acele bir şekilde ürünlerini toplarlar.

İlginizi Çekebilir:   Paranız Olsa Bile Asla Gidemeyeceğiniz Yerler? Bölüm #1

 

Tianmen Dağ Yolu, Çin

Yaklaşık 99 viraja sahip Tianmen Dağ Yolu sürücülerin araç kullanırken çok dikkat etmesi gereken bir yol olmakla beraber gerçekten de şaşırtıcı düzeyde yeşillik ve doğayla iç içe olmasıyla da baya hoş bir görüntü oluşturuyor.

 

James W. Dalton Otoyolu, Alaska, ABD

Bu karayolu boyunca çok sınırlı sayıda mekan vardır.Örneğin: 3 yerleşim yeri,3 yakıt ikmal yeri ve sadece 1 sağlık merkezi vardır.Bu yüzden karın kapladığı bu yolda sürücülerin çok dikkatli olması gerekir çünkü olası bir kazada yaralıların sağlık kuruluşuna yetiştirilmesi biraz zaman alabilir.

 

TREN A LAS NUBES, ARJANTİN

Tren a Las Nubes,yerel adıyla çok yüksek bir yerde yapılmasından dolayı bulutlardaki tren olarak da bilinir.Ve ayrıca Dünya’nın 3. en yüksek rakımına sahip olan 4000 metre yükseklikten geçen bu tren gerçekten de trende yolculuk yapanlara hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübe yaşatıyor.

Foggy

Foggy

Araştırmayı paylaşmak için seven bir mahluk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir